Varje, kus karu vaatlus toimub, on mõeldud 3-le inimesele ja eeldab ööbimist. Olemas on vahendid, et varjes veedetud öö mööduks mugavalt. Soovitame olla vähemalt 2 ööd, siis on võimalus looma näha suurem.
Olemas on ka kõrgvaatluse istmed, nendes toimub vaatlus kuni pimedani, siis lahkutakse. Lisaks karudele võib näha kährikuid, rebast, metsalinde, kitsi, vahel põtra. Lootus karu näha on suurem, kui olla võimalikult vaikselt. Parim aeg: aprillist juuli lõpuni ja september.
Olemas on nii puitkonstruktsiooniga varjed kui ka telkvarjed. Saab pildistada lisaks viusid, ronkasid, harakaid, vareseid, hahke, puukoristajat, aegajal trähnid satuvad ka. Loomadest kährikud ja rebased. Siiski põhimodellid on merikotkad ja kaljukotkad.
Varjesse minnakse pimedas ehk hommikul vara ja varjest tullakse ära pimedas ehk õhtul hilja. Talvisel perioodil tähendab 6.00- 17.00. Kotka pildistamine tähendab ülimat kannatlikust, oskust soovitustest kinni pidada ja veelkord kannatlikust.
Soovituslik aeg tulla – jaanuar, veebruar, kuid saab ka varem ja ka kevadel.
Võimalik vaatlusvarje kui ka pildistamise varje.
Reeglid on karmid. Paar tundi enne valget varjesse ja pärast lindude mänguplatsilt lahkumist võib ka varjest väljuda. Tedre kudrutamine ja mulin kuulub kevade juurde ja tasub kindlasti vähemalt korra elus tedrepulmi külastada. Aprillist mai lõpuni.
Aastaringselt, kuid kõige aktiivsem periood on mai-august.
Veelindude pildistamiseks järvedel või meresoppides.
Loodusfotode müük – võimalus tellida nii digitaalseid, kui ka välja trükitud pilte
Teejuht looduses – giidiga retked Eestimaa looduses
Looduslugude kirjutamine – Eestimaa loodus on täis uskumatuid jutte
Varjete rent – looduse jälgijatele asendamatud abivahendid
Eleri Lopp
E-mail: elerilopp@hotmail.com
Tel: (+372) 58 437 752